23 Mart 2015 Pazartesi

KIZIMIN BOLLLLLL ÇİÇEKLİ PANÇOSU

MERHABALAR,

Her ne kadar takvimler baharı gösterse de kış hükmünü sürmeye, iliklerimize kadar da işlemeye devam etmekte. Hala kışlık montlar, atkılar ve şapkalar kullanılmakta. Bahara şimdiden hazırlık yapmak istiyenler için kızımın bolllll çiçekli pançosunu paylaşmak istiyorum sizlerle. 


Esasında pançoyu ben örmedim. Bir öğrencimin üzerinde görüp, beğenince annesi ısrarla örmek istedi. Dışarıya ücret karşılığı ördüğünü duyunca ördürmeye karar verdim. İpimiz Nako Baby Hoşgeldin Soft. Bahar için uygun olur diye düşündüm.


Panço yakadan başlanıp, iki parça halinde örülüyor. Ve istenen genişlik ve uzunluğa kadar sırayla örülüyor. Panço bize geldiğinde kol bölümleri yoktu. Kızımın üzerine deneyince daha kullanışlı olacağını düşünerek, dikişlerini sökerek kol kısımlarını sonradan ördüm. 


Pançomuzun ön ve arka kısmında 28'er tane çiçek bulunmakta. 


Şapkasız olmaz deyip, şapkayı da ben ördüm. Ancak velimin ilmek alış şekli farklı olduğu ve ben de ona uydurmak istediğim için örgüm biraz farklı oldu. Elimde kalan iplere göre yaptığım için pançodan farklı oldu biraz. 


Bereyi akordiyon berelere benzer şekilde ördüm. 


Örerken ipi çok beğendim ama söylemeden geçemeyeceğim. İp, çiçek, motif gibi örgülere pek uygun gelmedi bana. Ördüğüm patikler, çiçekler, motifler pek kolay deforme görünmez. Ama bu çiçekler nedense pek de istediğim gibi görünmedi. Fotoğraflarken bile hep düzeltmem gerekti. 


Baharın gelmeye pek niyeti yok ama biz hazırız bahara.... 

BLOGUMDAKİ DİĞER PANÇOLAR.. 

YEPYENİ ÖRGÜLERLE GÖRÜŞMEK ÜZERE...
SEVGİLER...

5 yorum :

 1. sağlıkla giyilsin tam kızlara göre ,hem pembiş hem çiçekli daha ne olsun:))
  ellerine sağlık canım

  YanıtlaSil
 2. çok güzel olmuş elinize sağlık iyi günlerde giysin

  YanıtlaSil
 3. Cok hos olmus gercekten canim Ayse Elif saglikla giysin insallah

  YanıtlaSil
 4. Hello, I love your crochet, it is beauty, I love this colors, I follow your blog, I have a blog about crochet with free patterns and free crochet diagrams, visit me , hugs from Brazil.
  Visite meu blog - Tita Carré - Crochet

  YanıtlaSil
 5. Bu pançolar harika....ellerine sağlık canım güle güle giyinsin prenses...

  YanıtlaSil

Yorum yazmak için vakit harcadığınız için Teşekkürler...

Yorumlarınız benim için değerlidir.ELLERİNİZ DERT GÖRMESİN..SEVGİLER...

Yorumunuz blog sahibininin onayından sonra görülecektir.